LA Volksbank Bezirks Kindercup 2021/2022

6 Athleten
Kinder 8 (weiblich, 2014 - 2014)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 POLMANS Johanna
SV Zams Winter
2014 520 (50) (50) 100 80 60 80 100 100
2 WOLF Nele
SC Arlberg / T
2014 400 100 100 (DIS) 100 100 NAS NAS (NAS)
3 WECHNER Johanna
SC Tobadill
2014 390 60 80 60 50 80 60 (NAS) (NAS)
4 ZANGERLE Johanna
SV Zams Winter
2014 285 45 (DIS) 80 60 50 50 NAS (NAS)
5 STROLZ Lilli
SC Arlberg / T
2014 240 80 60 (DIS) NAS DIS 100 NAS (NAS)
6 GOLMEJER Frieda
SC Pettneu
2014 130 40 45 (NIZ) 45 NAS NAS DIS (DIS)
6 Athleten
 
12 Athleten
Kinder 8 (männlich, 2014 - 2014)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 BUCHHAMMER Johannes
SPV Fiss
2014 560 100 100 (50) 60 100 100 100 (NIZ)
2 ZANGERLE Benjamin
SK Kappl
2014 470 80 80 (45) 50 80 80 (45) 100
3 PRANTNER Jakob
SV Zams Winter
2014 440 50 50 100 100 (NAS) (NAS) 60 80
4 KÖSSLER Oscar
SV Zams Winter
2014 345 (36) (29) 80 80 60 45 40 40
5 JUEN Elias
SC Tobadill
2014 335 (40) (40) 40 45 50 60 80 60
6 LOIDL Alois jun.
SC Galtür
2014 315 45 60 60 (DIS) (40) 50 50 50
7 ZEGG Giulio
SK Nauders
2014 280 60 50 (36) 40 45 40 (36) 45
8 TSCHIDERER Daniel
SK Ladis/Obladis
2014 193 32 32 29 32 - - 32 36
9 SCHMID Leo
SK Nauders
2014 188 29 (26) (26) 29 36 36 29 29
10 HANGL Johann
SK Nauders
2014 154 (DIS) 36 32 36 (DIS) DIS 24 26
11 MARK Florian
SK Nauders
2014 96 26 24 - - NAS NAS 22 24
12 GIRGULIS Jack William
SC Pettneu
2014 90 - - - - DIS 32 26 32
12 Athleten
 
16 Athleten
Kinder 9 (weiblich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 WALSER Mia
SC Ischgl
2013 600 100 100 (NIZ) 100 100 100 100 (80)
2 KIEFER Lynn
SC Arlberg / T
2013 520 - - 100 80 80 80 80 100
3 WALSER Naomi
SC Ischgl
2013 400 80 80 60 (45) 60 (50) 60 60
4 BRAND Annunziata
SC Arlberg / T
2013 332 50 50 80 60 (DIS) 60 32 (32)
5 SPÖTTL Anna
SK Nauders
2013 320 60 60 50 50 - - 50 50
6 SCHERFLER Anna
SC Arlberg / T
2013 256 45 (36) (DIS) 40 50 45 36 40
7 FEUERSTEIN Mila
SC Arlberg / T
2013 238 (NAS) (NAS) 45 36 36 36 40 45
8 PARTH Marie
SK Nauders
2013 192 40 45 - - 26 26 29 26
9 TATSCHL Sophie
SC Arlberg / T
2013 174 - - 32 26 32 29 26 29
10 PICHLER Theresa
SK Landeck
2013 161 36 40 NAS NAS 45 40 - -
11 LAIS Noemi
SC Galtür
2013 153 - - 40 32 - - 45 36
12 HUBER Emilia
SC Galtür
2013 105 - - 36 29 40 DIS - -
13 PECH Emily
SK Ladis/Obladis
2013 101 - - 29 24 - - 24 24
14 DUBBEL Sophie
SC Pettneu
2013 61 - - - - 29 32 - -
15 COUDENHOVE-KALERGI Tatiana
SC Pettneu
2013 48 - - 26 22 - - - -
16 GRISSEMANN Olivia
SC Flirsch
2013 44 - - - - - - 22 22
16 Athleten
 
11 Athleten
Kinder 9 (männlich, 2013 - 2013)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 WILLE Max
SK Ladis/Obladis
2013 560 100 100 80 (DIS) (60) 80 100 100
2 AGERER Jeremia
SC Kaunertal
2013 520 (60) 60 100 100 (NIZ) 100 80 80
3 WOLF Matteo
SC Pettneu
2013 385 (40) 45 60 (DIS) 100 60 60 60
4 FEDERSPIEL Max
SK Nauders
2013 375 80 80 45 80 40 50 (36) (36)
5 MYERS William
SC Arlberg / T
2013 320 45 (40) 50 (DIS) 80 45 50 50
6 SEIFERT Jakob
SK Nauders
2013 285 (DIS) 50 (36) 60 50 40 40 45
7 SPÖTTL Felix
SK Nauders
2013 231 50 36 (DIS) 45 36 (29) 32 32
8 GANAHL Jakob
SC Galtür
2013 186 36 29 40 (DIS) 45 36 NAS (NAS)
9 RODRIGUEZ POMA Samuel
SC Pettneu
2013 159 32 32 DIS 40 29 26 - -
10 BIELER Jakob
SC Kaunertal
2013 149 NAS NAS - - 32 32 45 40
11 WALTER Kilian
SC Galtür
2013 106 - - 32 50 DIS 24 - -
11 Athleten
 
19 Athleten
Kinder 10 (weiblich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 THURNER Anna Lena
SK Ladis/Obladis
2012 600 (100) 100 100 100 100 100 100 (100)
2 ZEHNLE Romy
SC Ischgl
2012 480 (80) 80 80 80 80 80 80 (80)
3 KOPP Rosa
SV Zams Winter
2012 261 (36) (32) 36 40 50 50 45 40
3 SALNER Pia
SC Ischgl
2012 261 - - 50 36 45 45 40 45
5 SCHERFLER Luisa
SC Arlberg / T
2012 256 24 22 40 50 (NAS) (NAS) 60 60
6 LOIDL Mia
SC Galtür
2012 220 50 45 24 29 (DIS) 40 (NIZ) 32
7 ERHART Emellie
SK Ladis/Obladis
2012 219 - - 60 45 40 36 16 22
7 VÖHL Greta
SK Landeck
2012 219 (NAS) (NAS) 29 DIS 60 60 20 50
9 HETTEGGER Johanna
SK Ladis/Obladis
2012 218 26 29 45 60 - - 32 26
10 KLEINHANS Emma
SC Pfunds
2012 202 45 40 (26) 26 36 29 26 (18)
11 SEIFERT Sofia
SK Nauders
2012 194 60 60 - - - - 50 24
12 ORTH Marie
SK Ladis/Obladis
2012 184 22 26 32 32 - - 36 36
13 KASPAR Valentina
SC Arlberg / T
2012 151 29 24 - - 32 32 18 16
14 STADLWIESER Lyanne
SK Nauders
2012 147 40 36 22 DIS - - 29 20
15 PÖLL Ida
SC Ischgl
2012 136 - - 20 24 29 26 22 15
16 WALDER Ida
SC Ischgl
2012 135 32 50 NAS NAS - - 24 29
17 GOLMEJER Emma
SC Pettneu
2012 128 20 18 18 22 26 24 (14) (13)
18 FALCH Franziska
SC Flirsch
2012 29 NAS NAS - - - - 15 14
19 GANAHL Johanna
SC Galtür
2012 20 NIZ 20 - - - - - -
19 Athleten
 
17 Athleten
Kinder 10 (männlich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 JUEN Theo
SC Tobadill
2012 560 100 100 (80) 80 100 100 80 (80)
2 WECHNER Sandro
SC Tobadill
2012 500 60 80 100 100 80 80 (50) (50)
3 PATIGLER Luis
SC Pfunds
2012 450 80 60 50 60 (NAS) (NAS) 100 100
4 STOCK Markus
SK Ladis/Obladis
2012 340 50 50 60 (45) (DIS) 60 60 60
5 ECKHART Felix
SC Kaunertal
2012 295 45 45 45 50 60 50 - -
6 WOLF Paul
SC Ischgl
2012 234 (32) (29) 32 32 45 40 40 45
7 THOMPSON Jonas
SC Arlberg / T
2012 198 (NAS) (NAS) 29 29 40 36 32 32
8 ZANGERLE Thomas
SK Kappl
2012 197 40 36 40 36 (NAS) NAS 45 (NIZ)
9 WALTER Laurin
SC Galtür
2012 184 24 (20) 26 26 36 (DIS) 36 36
10 STROLZ Luis
SC Arlberg / T
2012 181 36 40 36 40 DIS 29 - -
11 LADNER Michael
SC Ischgl
2012 152 26 26 24 (22) 26 26 24 (22)
12 HAUSER Samuel
SC Flirsch
2012 138 20 22 - - 22 24 26 24
13 ESS David
SC Arlberg / T
2012 124 (NAS) (NAS) DIS 20 32 32 NIZ 40
13 MIHALJEVIC Fridolin
SC Arlberg / T
2012 124 (NAS) (NAS) NAS NAS 50 45 NIZ 29
15 WALDEGGER Marcel
SK Nauders
2012 114 29 32 (NIZ) 24 29 DIS NAS (NAS)
16 LEDERLE Clemens
SV Zams Winter
2012 101 22 24 NAS NAS - - 29 26
17 KOCH Luis
SC Pettneu
2012 46 - - - - 24 22 - -
17 Athleten
 
9 Athleten
Kinder 11 (weiblich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 WOLF Laura
SC Pettneu
2011 560 (80) 100 80 80 100 100 100 (80)
2 HAFELE Frida
SC Kaunertal
2011 520 (60) (60) 100 100 80 80 60 100
3 COUDENHOVE-KALERGI Xenia
SC Arlberg / T
2011 360 100 80 DIS 60 60 60 - -
4 LARCHER Miriam
SC Kaunertal
2011 310 50 50 60 (45) (36) 45 45 60
4 PÖLL Anna
SC Ischgl
2011 310 - - 45 50 45 40 80 50
6 KÖHLE Leni
SK Ladis/Obladis
2011 290 45 45 50 (40) 50 50 50 (45)
7 BERNHART Hanna
SPV Fiss
2011 152 40 40 40 32 - - - -
8 FELLMETH Emma
SC Pettneu
2011 76 - - - - 40 36 - -
8 HABICHER Alissa
SC Arlberg / T
2011 76 (NAS) NAS NIZ 36 DIS DIS 40 (NIZ)
9 Athleten
 
14 Athleten
Kinder 11 (männlich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 STADLWIESER Fabian
SC Kaunertal
2011 580 (80) 100 (36) 100 100 80 100 100
2 WALSER Emil
SC Ischgl
2011 540 100 (60) 100 80 (NIZ) 100 80 80
3 THEISEN Lars
SK Nauders
2011 380 60 80 60 (45) (DIS) 60 60 60
4 HAMERLE Simon
SV Zams Winter
2011 291 (NAS) (NAS) 50 50 60 36 45 50
5 HANGL Josef
SK Nauders
2011 290 (NIZ) 40 45 40 80 45 40 (40)
6 HAFELE Julius
SC Kaunertal
2011 230 40 50 80 60 NAS NAS - -
7 LADNER Lukas
SC Arlberg / T
2011 225 36 36 40 36 45 32 (NAS) (NAS)
8 PARTH Joel Paul
SK Nauders
2011 217 45 45 - - DIS 50 32 45
9 ZEGG Tobia
SK Nauders
2011 194 (29) 29 32 32 40 (26) 29 32
10 JEHLE Luis
SC Ischgl
2011 190 50 NIZ - - 50 40 50 DIS
11 JENNEWEIN Leo
SC Arlberg / T
2011 168 26 24 - - 36 29 24 29
12 ZAUSER Loris
SC Pettneu
2011 158 24 26 - - 32 24 26 26
13 PFEIFER Albert
SC Tobadill
2011 72 - NIZ - - - - 36 36
14 POLMANS Simon
SV Zams Winter
2011 64 32 32 - - - - - -
14 Athleten
 
6 Athleten
Kinder 12 (weiblich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 FILI Jana
SK Nauders
2010 600 100 100 100 100 100 100 (NAS) (NAS)
2 WINKLER Madelaine
SPV Fiss
2010 470 80 80 (50) 50 80 (DIS) 80 100
3 SALNER Adelina
SC Ischgl
2010 345 - - 45 40 NIZ 80 100 80
4 BRAND Ludovica
SC Arlberg / T
2010 285 (NAS) (NAS) NIZ 45 60 60 60 60
5 KIEFER Lena
SC Arlberg / T
2010 160 - - 80 80 NIZ NAS - -
6 BLATTMANN Stella
SC Arlberg / T
2010 120 - - 60 60 - - NAS NAS
6 Athleten
 
11 Athleten
Kinder 12 (männlich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte29.01
RSL
29.01
RSL
16.02
SL
16.02
SL
26.02
SL
26.02
SL
13.03
RSL
13.03
RSL
         
1 THURNER Raphael
SK Ladis/Obladis
2010 580 80 100 100 100 100 100 (NAS) (NAS)
2 MORITZ Paul
SK Nauders
2010 470 100 80 50 60 - - 100 80
3 WALSER Tim
SC Ischgl
2010 460 (50) (45) 80 80 80 80 80 60
4 STROLZ Emil
SC Arlberg / T
2010 316 (DIS) 36 60 50 (DIS) 60 60 50
5 SEIFERT Noah
SK Nauders
2010 275 (36) (32) 40 45 60 50 40 40
6 SPÖTTL Gabriel
SK Nauders
2010 261 45 40 36 45 - - 50 45
7 KOPP Josef
SV Zams Winter
2010 235 32 (29) 45 36 45 45 (NIZ) 32
7 LEDERLE Paul
SV Zams Winter
2010 235 40 50 NAS NAS - - 45 100
9 TATSCHL Maximilian
SC Arlberg / T
2010 226 - - 32 32 50 40 36 36
10 KURZ Matteo
SC Ischgl
2010 120 60 60 NAS NAS - - - -
11 NEURAUTER Elias
SC Pettneu
2010 76 - - - - 40 36 - -
11 Athleten
 
2022/23,2022-06-01,2023-05-31
production