OÖ Kids Cup 2020 powered by Raiffeisen Club OÖ

Spinner1 small
Lsvo  sponsorleiste kc 2019 alle
8 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U8 w (weiblich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 BAUER Rosa
ASKÖ Dachstein West Bad Goisern
2012 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 SCHNEEBERGER AlinaText chart
BÖHMERWALD Haderer
2012 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 WINTER Greta
SU Kirchschlag
2012 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 REDL Nina
SK Ebensee
2012 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 ROMAR Sonja
SK Steyr - Raiffeisen
2012 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 DÄMON Valentina
USC Seyr Dach Vorchdorf
2012 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 GEBETSROITHER Magdalena
SV Weyregg
2012 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 STEINMAURER Hanna
SC Ottnang
2012 32 32 - - - - - - - - - - - -
8 Athleten
 
9 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U9 w (weiblich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 KAAR Jana
USC Piwag Freistadt
2011 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 BEER Leni
SC Dachstein Obb.
2011 80 80 - - - - - - - - - - - -
2 GÖSWEINER Lena
SV Molln
2011 80 80 - - - - - - - - - - - -
4 RICHTER Anja
SK Ebensee
2011 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 HOLZINGER Lena
TVN Spark. Wels
2011 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 GERHARDT AmelieText chart
SK Kammer
2011 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 STEINKOGLER Luisa
SK Ebensee
2011 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 STEINER Pauline
Strudengau Cup
2011 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 KAAR Valentina
USC Piwag Freistadt
2011 29 29 - - - - - - - - - - - -
9 Athleten
 
9 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U10 w (weiblich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 GIERLINGER AlisaText chart
BÖHMERWALD Haderer
2010 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 BUCHINGER Maja
Strudengau Cup
2010 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 MAYRHAUSER Magdalena
USC Engelhartszell
2010 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 HÜLSMANN Sophie
Strudengau Cup
2010 50 50 - - - - - - - - - - - -
4 SCHOBERLEITNER Magdalena
SC Ottnang
2010 50 50 - - - - - - - - - - - -
6 REITMEIER Marie
USC Piwag Freistadt
2010 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 SCHRÖCK Nina
ESKA Wels
2010 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 REITMEIER Lisa
USC Piwag Freistadt
2010 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 SCHAUMBERGER Anna
USC Seyr Dach Vorchdorf
2010 29 29 - - - - - - - - - - - -
9 Athleten
 
13 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U11 w (weiblich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 DÄMON Kristina
USC Seyr Dach Vorchdorf
2009 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 STEINMAURER Lena
SC Ottnang
2009 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 HOCHSTÖGER Julia
Strudengau Cup
2009 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 TRAUNMÜLLER NinaText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 FLAUTNER Ilia
USC Piwag Freistadt
2009 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 HÖLL Malia
SC Dachstein Obb.
2009 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 GUTENBRUNNER Lena
U Liebenau
2009 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 MARKO Sophie
USC-NF Neuhofen
2009 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 LEIBETSEDER Lara MarieText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 29 29 - - - - - - - - - - - -
10 HUEMER LisaText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2009 26 26 - - - - - - - - - - - -
11 HUEMER JuliaText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2009 24 24 - - - - - - - - - - - -
12 POMBERGER IsabellaText chart
ASKÖ Raiffeisen Gosau
2009 22 22 - - - - - - - - - - - -
13 HAIDER Christina
Strudengau Cup
2009 20 20 - - - - - - - - - - - -
13 Athleten
 
11 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U12 w (weiblich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 SCHWEIGHOFER Ruth
TVN Spark. Wels
2008 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 GAMSJÄGER Anja
SC Dachstein Obb.
2008 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 HÜLSMANN Anna
Strudengau Cup
2008 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 ANTENSTEINER EmmaText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2008 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 GAMSJÄGER AliceText chart
ASKÖ Raiffeisen Gosau
2008 45 45 - - - - - - - - - - - -
5 KASTENHOFER Cornelia
Strudengau Cup
2008 45 45 - - - - - - - - - - - -
7 KREUTZHUBER LeaText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2008 36 36 - - - - - - - - - - - -
7 WIESER JuliaText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2008 36 36 - - - - - - - - - - - -
9 FREUDENTHALER Romy
USC Piwag Freistadt
2008 29 29 - - - - - - - - - - - -
10 RUTRECHT Emmafee
WSG Hochburg-Ach
2008 26 26 - - - - - - - - - - - -
11 PETERMAIER HelenaText chart
SK Kammer
2008 24 24 - - - - - - - - - - - -
11 Athleten
 
9 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U8 m (männlich, 2012 - 2012)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 REISCHL SimonText chart
BÖHMERWALD Haderer
2012 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 AUER Xaver
SV Weyregg
2012 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 LEITNER Simon
Strudengau Cup
2012 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 LEIBETSEDER MoritzText chart
ASVÖ SC Donautal
2012 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 KRAUSBAR Maximilian
ASKÖ Sportler Linz
2012 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 HOFMANN Leon
ASKÖ Sportler Linz
2012 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 BERNROIDER Lukas
SK Ebensee
2012 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 POINTNER Levin
USC Piwag Freistadt
2012 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 MASEK David
U Bad Leonfelden
2012 29 29 - - - - - - - - - - - -
9 Athleten
 
7 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U9 m (männlich, 2011 - 2011)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 HOLEZIUS Noah
SC Ottnang
2011 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 SCHUSTER FabianText chart
SK Kammer
2011 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 KNEIDINGER PhilippText chart
BÖHMERWALD Haderer
2011 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 HAIDER FlorianText chart
BÖHMERWALD Haderer
2011 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 KRAMMER MoritzText chart
SK Kammer
2011 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 SCHÖFER Simon
Strudengau Cup
2011 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 GEBETSROITHER Alexander
SV Weyregg
2011 36 36 - - - - - - - - - - - -
7 Athleten
 
12 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U10 m (männlich, 2010 - 2010)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 PETERMAIER LorenzText chart
SK Kammer
2010 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 GRAF Niklas
WSV Windischgarsten
2010 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 GRUBER JonasText chart
WSV Trattenbach
2010 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 PREM Nicolas
USC Seyr Dach Vorchdorf
2010 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 SCHIERL JulianText chart
SK Kammer
2010 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 GSCHAIDER MichaelText chart
USC RAIKA Neukirchen/W.
2010 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 HÖLL Noah
SC Dachstein Obb.
2010 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 ROHREGGER Marco
USC Raika Hinterstoder
2010 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 NAHMER LorenzText chart
WSV Spark. Bad Ischl
2010 29 29 - - - - - - - - - - - -
10 HAMMER MaximilianText chart
WSV Spark. Bad Ischl
2010 26 26 - - - - - - - - - - - -
11 BEER Leo
SC Dachstein Obb.
2010 24 24 - - - - - - - - - - - -
12 GERSTMAYR Alexander
SK Steyr - Raiffeisen
2010 22 22 - - - - - - - - - - - -
12 Athleten
 
16 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U11 m (männlich, 2009 - 2009)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 STEINDL Mateo
Strudengau Cup
2009 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 HÖRHAGER Felix
ASKÖ Dachstein West Bad Goisern
2009 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 PÖLZ Benedikt
SV Raiba Unterach
2009 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 SCHÖFER Florian
Strudengau Cup
2009 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 GARSTENAUER Gabriel
SC Pechgraben
2009 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 REISCHL DavidText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 40 40 - - - - - - - - - - - -
7 GIERLINGER YannickText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 36 36 - - - - - - - - - - - -
8 MADLMAYR EmilText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 SCHUSTER ManuelText chart
SK Kammer
2009 29 29 - - - - - - - - - - - -
10 HOLZINGER Nicolas
TVN Spark. Wels
2009 26 26 - - - - - - - - - - - -
11 JAMNIG JakobText chart
BÖHMERWALD Haderer
2009 24 24 - - - - - - - - - - - -
12 STOCKREITER SimonText chart
ASVÖ SV Spital/Pyhrn
2009 22 22 - - - - - - - - - - - -
13 HOCHEDLINGER Sebastian
SK Steyr - Raiffeisen
2009 20 20 - - - - - - - - - - - -
14 MASEK Matej
U Bad Leonfelden
2009 18 18 - - - - - - - - - - - -
15 WALDHÖR Martin
SC Ottnang
2009 16 16 - - - - - - - - - - - -
16 HOLEZIUS Jonas
SC Ottnang
2009 15 15 - - - - - - - - - - - -
16 Athleten
 
19 Athleten
5,6,7,8,9,10,11,12,13,148,9,10,11,12,13,14,15,16,1715,16,17
Kinder U12 m (männlich, 2008 - 2008)
Rg.Name/VereinJg.Punkte14.09
Tech
22.12
Tech
5.01
PWK2
11.01
RSL
17.01
SL
8.02
RSL
9.02
RSL
22.02
RSL
23.02
SL
7.03
SL
8.03
CR
28.03
RSL
28.03
RSL
              
1 POSCH ThomasText chart
ASKÖ Raiffeisen Gosau
2008 100 100 - - - - - - - - - - - -
2 JAHN Simon
USC Piwag Freistadt
2008 80 80 - - - - - - - - - - - -
3 POINTNER Matheo
USC Piwag Freistadt
2008 60 60 - - - - - - - - - - - -
4 STEINKELLNER Jonas
Strudengau Cup
2008 50 50 - - - - - - - - - - - -
5 THALER JonasText chart
ASKÖ Raiffeisen Gosau
2008 45 45 - - - - - - - - - - - -
6 BAUER Anton
ASKÖ Dachstein West Bad Goisern
2008 40 40 - - - - - - - - - - - -
6 SCHMIDINGER Paul
NF Nußbach-Wartberg
2008 40 40 - - - - - - - - - - - -
8 GABRIEL Peter
U Bad Leonfelden
2008 32 32 - - - - - - - - - - - -
9 KAIN Nicolas
ASKÖ Dachstein West Bad Goisern
2008 29 29 - - - - - - - - - - - -
10 RADNER Timo
USC Seyr Dach Vorchdorf
2008 26 26 - - - - - - - - - - - -
11 WALDHÖR David
SC Ottnang
2008 24 24 - - - - - - - - - - - -
12 KEPPELMÜLLER Fabian
TVN Spark. Wels
2008 22 22 - - - - - - - - - - - -
13 GEBETSROITHER Matthias
SV Weyregg
2008 20 20 - - - - - - - - - - - -
14 BAMBERGER Moritz
Strudengau Cup
2008 18 18 - - - - - - - - - - - -
15 WÖRAN Nico
Strudengau Cup
2008 16 16 - - - - - - - - - - - -
16 REDTENBACHER Philip
U Bad Leonfelden
2008 15 15 - - - - - - - - - - - -
17 HINTERLEITNER Benedikt
SC Raika Hartkirchen
2008 14 14 - - - - - - - - - - - -
17 SCHIERL JonasText chart
SK Kammer
2008 14 14 - - - - - - - - - - - -
19 FLAUTNER Timo
USC Piwag Freistadt
2008 12 12 - - - - - - - - - - - -
19 Athleten
 
2019/20,2019-06-01,2020-05-31
production
66371511